Slideshow Image 1Slideshow Image 1Slideshow Image 1Slideshow Image 1Slideshow Image 1

Köpek Memesi

KÖPEK MEMESİ

Köpek memesi hastalığı "stafilokok" Staphylococcus aureus, Staphylococcus MRSA ve  diğer türleri   bakterisinin özelikle  vücudumuzda  bulunan apokrin bezlerin (ter bezleri ) yoğun olduğu bazı  bölgelere yerleşerek üreme yaparlar.   Bu bölgeler  lenf bezelerin yoğun olduğu bölgelerdir.   Özelikle koltuk altı, kasık, kuyruk sokumu, ense,göbek, göğüs kafesi gibi lenf bezelerin olduğu tüm yerlerde  "stafilokok “ bakterisi yerleşir  üreme yaparak  çoğalırlar. Ancak koltuk altı, Kasık ve Kuyruk sokumunun olduğu bölgelerde lenf bezlerinin büyük olması nedeni ile daha fazla çoğalırlar.  Asodize olmuş kanın desteği ile "stafilokok “ bakterisinin  beslenmesi için oldukça uygun bir ortam olduğunda hastalığı tetikleyerek, dayanılmaz ağrı ve akıntılara neden olurlar.

Köpek memesi, tıptaki modern isimi ile Hidradenit Suppurativa adıyla telaffuz edilmektedir. Bakterinin verdiği hasar nedeni ile  derinin çürümesi sonucunda köpek memesine benzer memeler oluğu için halk arasında köpek memesi diye tanımlanır. Köpek memesi hastalığına neden olan bakterinin isimi ise "stafilokok bakterisidir. Bu bakteri  çok kötü ve vücudun direncine yani savunma sistemine karşı çok dirençli bir bakteridir. Normal sağlıklı insanlarda "stafilokok bakteri"ne karşı bünyemiz kendiliğinde oluşturduğu bu panzehiri Köpek memesi hastalarında ne yazık ki bu olasılık olmadığı için bu sorunlar çıkmaktadır. Glandula suderiferae” adlı yağ ve ter bezlerinin iltihabı durumudur. Genelikle ter bezlerinin "Apokrin" dediğimiz  bezenin şişmesi ve deri altında yumru oluşturmasıyla başlayan bu hastalık olgunlaşarak çıban şeklini alır içindeki cerahat toplanarak kendiliğinden patlayarak dışarıya akması son derece fiziki rahatsızlığa neden olmaktadır. Bu durum hastanın hareket kabiliyetini engelleyerek yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Koltuk altında ki akıntılar daha zor ve akıntıların sonucunda atılan toksinlerin birleşmesi ile bakteri oluşturur ve ciddi kötü kokulara neden olur.

     Köpek memesi sadece tıbbi alanda tedaviyi aramak  yeterli olmayabilir. Doktorun tedavisinin yanı sıra   uzman bir bilir kişiden  mutlaka doğal destek almasında fayda olabilir. Doğal destek alınması sadece bitki destek değil, öncelikle yaşam tarzı değişikliği ,beslenme,günlük  aktiviteler bulunmak gibi bazı değişiklikle oldukça faydalıdır.  Bu destekler  konusunda uzman kişilerde alınması çok önemlidir. Özelikle Bitkisel destek alırken  uzman veya kişileri iyice araştırın çünkü çoğu bitkisel tedaviler bazen köpek memesi iltihabını tetikleyerek daha fazla iltihap oluşmasına,ayrıca koltuk altı ve kasıklarda şişmelere ve akıntılara neden olabilir. Eğer bilinçli uzmanlardan destek almazsanız alacağınız ürünler zaten asodize olmuş kanı dahada kirletir, burada üreyen bakteri ve toksinler lenf bezlerine yerleşerek daha fazla şişme ve sonucunda kokulu akıntıya neden olur. Bu durumda köpek memesi çıbanları içindeki iltihaplar daha hızlı büyür ve olgunlaşır şişerek daha fazla ağrıya neden olurlar. Köpek memesi hastalığı belirti ve şüphesi varsa mutlaka hemen doktora danışmalısınız. Doktorunuz köpek memesi tanısını koyarsa derhal tedavi görmelisiniz. Çünkü köpek memesi hastalığı gerçekten hastanın yaşam kalitesini çok kötü etkiliyor.  Köpek memesi sürekli akıntı  ve bazen akıntı nedeni ile oluşan kötü kokulara  neden olur. Köpek memesi aktif dönemlerde özelikle kasıklardaki kanalar tıkandığında deri üzerinde bakteri hızlı ürer ve çıban durumunu alarak şişme ve akıntıyı yoğunlaştırır. Cerahatlar eğer patlamazsa ağrısı dahada artar.

Köpek Memesi Nedenleri?

Köpek memesi durumuna en çok sebep olan mikroorganizma, da “stafilokok”  adı verilen   bakterilerin üremesidir. Bu bakteriler belli aralıklarla üreme yapar deri altı dokusunda ağrılı sertliklere  neden olur  bu sertliklerede “Nodozite” denir. Bu bölgelerde deri kızarıktır. Nodoziteler bir süre sonra cerahatla dolarlar. Oluşan bu cerahat vücut tarafından püstül biçiminde dışarı atılabileceği gibi, atılmadan vücut tarafından kendiliğinden yok da edilebilir.Derinin hemen altında  şişkinlikler veya nodüller olarak görülen bu lokal olarak enfekte olmuş bölgeler çıbanlara benzer bir şekilde derin ağrılı enflamasyonlara neden olabilir. Köpek memesi hastalığı koltuk altı ve kasık bölgelerinde, ergenlik döneminde ortaya çıkan özel ter bezlerinin (apokrin) derin bir iltihabıdır. Bu nedenle de hastalık ergenlikten önce görülmez. Ortalama 30-60 yaş arasında görülen bir hastalıktır.  Köpek memesi hastalığı Ter bezlerini yoğun olduğu bölgelerde (koltukaltı, kasıklar ,saç dipleri, makatat efrafı) Derialtı dokusunda ağrılı sertliklere “Nodozite” denir. Bu bölgelerde deri kızarıktır. Nodoziteler bir süre sonra cerahatla dolarlar. Oluşan bu cerahat vücut tarafından püstül biçiminde dışarı atılabileceği gibi, atılmadan vücut tarafından kendiliğinden yok da edilebilir. Köpek memesi aynı kişide ve aynı bölgede sık sık tekrarlanabilen mikrobik bir hastalıktır.  Derinin hemen altinda şişkinlikler veya nodüller olarak görülen bu lokal olarak enfekte olmuş bölgeler çıbanlara benzer bir şekilde derin ağrılı enflamasyonlara neden olabilir. Köpek memesi oluşan çıban ve benzeri durumlarda bir an önce oluşan iltihaplardan kurtulmasını sağlamaktır. Aksine gittikçe büyür koku ve akıntının hızlanmasına neden olur. Bu durumda vücut antikor oluşturmaz   hastalığı hızlı bir şekilde güçlendirmesine neden olur. Her ne kadar düzenli beslenme ve yaşam tarzına dikkat etsek bile belli süre sonra dikkat ettiğimiz alışkanlığımızdan vazgeçtiğimzde Köpek memesi hastalığı tekrar başlayabilir.

Köpek Memesi Belirtileri

Köpek memesi hastalığına  yakalananlar önceleri küçük sivilceler şeklinde ilk belirtileri olduğunda normal bir sivilce şeklinde değerlendirirler. Ancak 24 saat geçtikten sonra bu sivilcenin normal olmadığını içi iltihapla dolduğunu ve kanamayla beraber daha fazla şiştiğini görülür, buda hastayı endşilendirir. Bir kaç defa aynı durumu gözetlendikten sonra doktora gidilir ve tanısı konulur. Köpek memesi tanısı çok kolay değildir. Ter bezelerinnin apokrin bezelerinde oluşan hastalık daha kolay tanısı verilir ama kasık ve enselerde ise detaylı bir araştırma yapılması sonucu tanısı uzman doktor tarafında konulur.

 Köpek memesi hastalığında, bu ter bezleri, kıl ağızlarına açıldığı için; kılları zedeleyebilecek ağda, tıraş vb. olaylardan sonra bakterilerin (stafilokoklar) girişi kolaylaşır ve hastalık bu bölgede ağrılı, kızarık bir şişle başlar. Köpek memesi hastalığı olanlar temizlik yaparken mutlaka çok dikkat etmelidirler. Doktorunuzdan hijyen anlamında bazı ilaçlar destek almalıdırlar. Başlangıçta çıbana benzese de; bunlar, kendiliklerinden çok zor açılırlar. Doktor tarafından açılırsa rahatlar ve iz bırakarak iyileşir, açılmazsa yerinde sert bir topak kalabilir. Köpek memesi hastalığı bazı kişilerde hastalığa yatkınlık vardır ve sürekli yenileri çıkar. Bir arada birden fazla da olabilir ki belki bu görünüş isim benzetmesinin nedeni olabilir. Yağlı ve kıllı deri tipleri ve şişmanlık, bölgenin nemlenmesi ve tahrişi çıkışını kolaylaştırır. Yıllarca tekrarlayarak sürüp çirkin ve hareketi de zorlaştıran izler bırakabilen bir hastalıktır. Halbuki köpek memesi hastalığı erken teşhisi konulduğunda henüz hastalığın oluşma safhasında iken daha doğru tedavi uygulandığında köpek memesi tedavisi dahada kolay olur. Köpek memesi üzerine uzunca bilim adamları makaleler yazıyorlar büyük ilaç firmaları AR-GE hizmetleri dahada hız kazandı ama şimdiye kadar önemli bir aşamaya gelinmedi  hasta isterse sabırlı olursa tedavi olabilecek bir hastalıktır. Tedavi esnasında mutlaka sıkıntılar olacaktır. Köpek memesi hastalığı yoğun antibiyotik ve kortizonlu kremle sadece belli bir süre durdurulabilir ama tam tedavisi yoktur.  Ancak bu hastalığın üstesinde bilinçli sabırlı ve inanarak kendini inandıran herkes tedavi olabilir kimi 2 kimi 3 bezende bünyeye göre 6 aya kadar sürebilir ama sonuç olarak köpek memesi hastalığından kurtulmuş olacaksınız. Köpek memesi eğer tedavi edilmezse aynı bir kanser hücresi gibi vücudu devamlı bakterilerle oluşum halinde olur ve sivilce akıntı derken sürekli ameliyatlar gerekir bu da aşağıda görünen görüntülere neden olur. Bilinçli bir şekilde araştırma yapın ister destek ister tedavi ama mutlaka doğal destek almalısınız. Eğer doğal destek konusunda doktorunuz bilinçli ise mutlaka paylaşın. Bilgi sahibi değilse köpek memesi hastalığı için diğer uzmanlardan tavsiye ve destek almanızı öneririm.

Köpek Memesi ve Candida Albicans Mantarı ilişkisi

Candida Albicans mantarı hemen hemen her insanda belli düzeyde bulurlar. Ne zaman ki Candida mantarı bağırsak floranın bozulmasıyla hat safada üreyip çoğalmaya başladıysalar işte o zaman vücudumuz için  alarm veriyor. Candida Albicans çoğaldığında bağırsak çeperini delerek  toksik üretip kana geçerler ve kana karıştırlar, işte o zaman  bir çok hastalığın sebebi olur. Bunların başın köpek memesi, sedef hastalığı,akneinversa kanser ,bir çok kurdeşen,ürtiker, alerji,gibi sayamadığım bir çok hastalığın ana temelini oluştururlar.

Candida Albicans mantarını beslememek için yaşam tarzımıza çok dikkat etmeliyiz. Özelikle şeker .Un,işlenmiş gıdalar, bazı fermente ürünler,(ev dışı yapımlar turşu,kefir ) gibi hazır ürünlerden uzak durmalıyız.  Günlük spor aktivitesini düzenli yapmalıyız, en azında Candida Albicans mantarını çoğalmasını engel olmuş oluruz. Bunun için ayrıca tedavi görmek kesinlikle şart. Sadece Köpek memesi hastalığı değil, kanser dahil bütün hastalıkların temelinde Candida Albicans mantarı olduğu için tedavisi mümkün olmaz.Bütün hastalıkları "Köpek memesi" dahil  tedavilerin temelinde önce bu mantarı yok etmeliyiz.

 

Köpek Memesi Hastalığında Nasıl Beslenmeliyiz.

Köpek Memesi hastalığı olan herkes 1 şartı beslenme konusunda yaşam tarzını tamamını değiştirmeli. Asla ev dışı tüketimi olmasın.Özelikle içresinde koruyucu ve tat verici raf ürünlerinden uzak durmalı.Bağırsak florasını zengin kılmak için faydalı probiyotiklerin alınması (ev yoğurdu ve kefir) çok önemlidir. Köpek memesi hastalığı tıbbi tedavi aşamasında yoğun antibiyotik kullanım sonucu bağırsak florasından ciddi yıkımlar meydana gelir, bu yıkımları geri kazanmak için  en doğal yöntem  ev yoğurdu ve ev yapımı kefirle sağlayabiliriz. Diğer fermente ürünlerde alabilirsiniz. örneğin, turşular tabi ki ev de yapılanı tercih edin. Köpek memesi hastalığında tedavi aşamasında özelikle beslenmeye çok dikkatli olmakta fayda var. işlenmiş gıdalar,asitli içecekler, tüm yapay tatlılar ve diğer zararlı besinler  bağırsakta bulunan özelikle  candida albicans ve glabrata  mayalı tek hücreli mantar çeşitlerini çok daha iyi beslersiniz. buda köpek memesi hastalığının tedavi sürecini kötü etkiler. Sonuç almazsınız veya tedavide  süreç uzar. Bu durum hayatınızı çok kötü etkileyebilir.

Köpek memesi hastalığı, bulaşıcı, genetik veya kalıtsal bir hastalık değildir. Tamamen yanlış beslenme, hazır gıda tüketmek, bu  gıdalarda yapılan (G.D.O) değişiklikler nedeni ile ne yazık ki  kendi ellerimizle kanımız kirleterek bir çok hastalığa davetiye çıkartmaktayız. örneğin bozulan bazı gıdaların uzun süre bozulmasını engelleyen koruyucu maddelerin girmesi, mevsim dışı sebze ve meyvelerin tüketilmesi, tarım zamanında bilinçsizce gübre atılması gibi sayabileceğimiz bir çok  sebep  sayabiliriz. Bunların sonucunda da ne yazık ki  köpek memesi hastalığı ,sedef,ürtiker,kurdeşen,egzama,mantar,gibi bir çok hastalığa  sebebiyet vermektedir.  Köpek memesi, beslenme ile direkt alakalı bir hastalıktır. Düzensiz beslenme,  örneğin bol tatlı kızartma,asitli içecek ,hazır gıdalar tüketmek,hareketsiz bir yaşam sürdürmek , kalitesiz temizlik ürünlerini kullanmak Özelikle besi hayvanları hazır tavuk gibi yemlerinde yoğun kullanılan yapay antibiyotiklerden kesinlikle uzak durun. Aksi durumda bu  durumlar köpek memesi hastalığını daha da tetiklemektedir.

Öncelikle,hazır tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Koruyucu ve uzun süre raf ürünleri asla almamalısınız. Beyaz ekmeği ,peyniri,tüm kızartma çeşitlerini, asitli ve gazlı içecekleri, yapay tatlandırıcı ve tatlıları hayatınızdan bir daha almamak üzere  tamamen silin asla yemeyin. Doğal antibiyotik içeren sebzeler bol tüketin, sarımsak,soğan,lahana,brokloli,ıspanak,gibi tüm  sebzeleri  ve meyveleri mevsiminde olmak şartı ile bolca tüketebilirsiniz.

(Bu arada özelikle sarımsak,soğan ve domatesi hafif közleyerek tüketirseniz faydasını daha fazla alırsınız çünkü emilimi daha fazla olur.)


Öncelik Yapanız Gereken Nedir ?

Sizde köpek memesi (Hidradenitis Suppurativa) belirtileri varsa, zaman kaybetmeden uzman bir doktora giderek hemen gerekli girişimleri yapmalısınız. Eğer doktor size uygun tedavi uygulamak isterse tedaviyi uygulayın,  ama uygulanan tedavi ye  yapılan bazı değişiklikler yanında doğal destek almak isterseniz    doktorunuza danışarak doğal tedaviden destek alabilirsiniz. Köpek memesi hastalığı  her ne kadar ilk başta sizi rahatsız etmezse de ilerde dayanılmaz sorunlar yaratacaktır. Köpek memesi hastalığına neden olan "stafilokok bakteri"si  tüm antibiyotiklere dirençli olduğu için sadece kişinin bünyesi ancak bu antibiyotiği üretebilir. Muhtemelen doktora girmişsiniz. Ancak yapılan tüm tedaviler kısa süreliğine fayda sağlayabilir.,ancak doğal destek ile beraber alınırsa kesinlikle köpek memesi hastalığında daha kısa ve kalıcı çözüm bulabilirsiniz. Köpek memesi hastalığı çok dikkatli beslenme gerektiren bir hastalıktır. Başarılı bir diyet doğal beslenme ile beraber gerçekten köpek memesi hastalığında palyetif anlamda  oldukça destek sağlar.

Başarılı Bitkisel Destek  için Uzmanlara  Danışın ?

Değerli okuyucularım,

Amacım, yaptığım çalışmalar sonucunda faydalı olduğuna inandığım ve bu bilgileri ihtiyacı olan herkesle paylaşmak olduğunu bilmenizi isterim. Ancak değişen yasalar gereği yasak olan bazı terimlerin sakıncalı olduğunu dolayısı ile bu yazıların makaleden çıkarılması gerektiğini bana bildirilmiştir.  Yasalara saygılı olma çerçevesinde çıkması gereken yazıları silmek durumundayım. Bu yüzden öncelikle yaptığım işe, uygulamalarıma ve tavsiyelerime güvenen siz değerli okuyucularımın benim olduğu gibi sizlerinde yeni yasaya saygı duyacağınıza inanıyorum. Bu yüzden silinen bazı yazılar nedeni ile öncelikle siz değerli okuyucularım ve takipçilerimden özür diliyorum.

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizin de güzide doğal yapısı ile endemik bitki örtüsü ile harika bir ülke. Ancak zengin olan bu değerimizi ne yazık ki kullanamıyoruz. ALLAH'ın insanlara armağan ettiği, , oksijen, su, toprak ve toprakta oluşan nimetleri, bitkileri insanlarla buluşturmak kadar güzel bir çalışma olamaz. Herbalistlik bitki bilimcisi demektir. Hangi bitki nerde yetiştiğini, ne zaman toplanması kurutulması, gerektiğini, hangi koşullarda depolanmalı ve en önemlisi nasıl tüketilmesi gerektiğini insanlarla paylaşmaktır.

Gerek tanıtım yazısında gerek makale içinde, öncelikle doktor olmadığımı, kesinlikle doktor görevlerini üstlenerek hiçbir şekilde hastaları veya diğer hasta gruplarını  muayyene etmediğimi, tanı  koymadığımı, ameliyat etmediğimi veya başka bir medikal hastane ve benzeri sağlık kurumlarına referans göstererek hastanın üzerinde etki bırakmadığımı, belirtmek istiyorum.

Amacım, benden destek isteyen herkese ücretsiz olarak şimdiye kadar yaptığım araştırma ve çalışmalarım sonucunda edindiğim bilgileri  paylaşmak, olmuştur.  Dolayısı ile benimle irtibata geçmek isteyen, destek veya tavsiyelerim den faydalanmak isteyen herkesin bu konuyu iyi bilmelidirler.  Hastalıkta kullanılan bitkisel gıda destekli ürünleri yasal olarak çalışan tüm aktarlara da veya Eczanelerden alabilirsiniz. Tercih tamamen size aittir.

Köpek Memesi hastaları :

 Doktorunuzun uyguladığı tedavinin yanında doktorunuzun bilgisi dahilinde bunlara dikkat ediniz. Kesinlikle koku giderici ve diğer temizleyizci kozmetik ürünlerden uzak durmalıdırlar. Sadece zeytin yağlı sabunla günde 2 defa yıkanması yeterlidir. Beslenmeye dikkat edilmeli özelikle bol yoğurt tüketilmelidir. Kızartma her türlü tatlı,ve mayalı gıdalardan uzak durmaları kendilerinin  lehine olacaktır. Köpek memesi hastalığı olanlar diğer insanlara göre daha dikkatli ve seçici beslenmelidirler. Özelikle kızartma,her türlü tatlı,içinde koruyucu olan gıdalardan tamamen uzak durmalıdırlar.


ÖNEMLİ NOT: Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar yalnızca tavsiye niteliğinde olup tedavi yönteminizi tespit etmek ya da değiştirmeye amacı taşımamaktadır. Sitemizdeki bilgileri yanlış anlamak, bilgilerin güncelliğini yitirmesi ve buna bağlı olarak doğabilecek olası mağduriyetlerden sitemiz yasal olarak hiçbir sorumluluk altında değildir. Tam bir teşhis ve tedavi için hasta ile doktorunuzun yüz yüze gelmesi gerekir. Bu sitede bulunan bilgileri kullanmadan doğan sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Siteyi kullanan herkes, işbu şartların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik Sözleşmesi metinlerimizi okumuş kabul etmiş sayılır.

Herkese  sağlıklı yaşam  dileklerimle...

 

Saygılarımla...

Herbalist

Erdoğan TEPELİ.

Bitki Ve Bitki Özleri Uzmanı

GSM: 0 533 234 90 44


74 Yorum

İbrahim bey
Arkadaşlar bu hastalık illet bişey. Ben Erdoğan TEPELİ beye 3-4 yıl önce gelmiştim. Doktor tedavim devam etiği için bana tavsiye ettiği bitkileri almak istemedim. İltihaplı romatizma olduğu için Humira diye bir ilaç kullandım. Romatizma hastalığım hafifledi ama sırtımda bazı büyük sivilceler vardı onlarda bayağı iyi oldu, ama koltuk altı ve kasıklarım çok daha artı. Özelikle koltuk altlarım bayağı açıldı. Akıntılar çoğaldı. Bir daha Erdoğan beyle görüştüm. Köpek memesi hastalığımı tedavisi için yardım istedim. İlaçları kullandıktan 3 ay sonra koltuklarım tamamına yakın kapandı. Kasıklarda akıntılar fazlası ile azaldı., ama tamamen kesilmedi. Tedavim 1 ,aya yakın devam etti .Allaha çok şükür iyim hiç sıkıntım yok. Allah binlerce defa razı olsun. Bu adamın değerini bilmek lazım. Gerçekten çok büyük çalışmaları var. Allah yolunu açık etsin. Ayrıca dostlar tedavi olsanız bile beslenmeye dikkat edin tedavi ile aldığınız beslenmeye devam edin. Ben hep öyle yapıyorum. Köpek memesi hastalığı çekenler ızdırabın ne olduğunu bilirler. Allah yardımcıları olsun. Tekrar Teşekkür ederim Erdoğan Beye. Sonuz minettarım.
20.01.2018
Şükran çardak
Bizi aramıştınız hocam mail göndericektiniz . Baş harfini büyük yazmışım küçükle başlıyordu mailimi düzelttim.ondan mı gelmedi diye mail adresimi tekrar göndermek istedim .
16.12.2017
Kemal kocaman
Bu kadar iyileştiğini söyleyen bir çok arkadaş var..lütfen sizden ricam biraz inancınız varsa beni arayıp bunun gerçekliğini paylaşırmısınız..
04.09.2017
Selma Sarıkaya
Hocam Annem icin yazıyorum gitmediyimiz doktor kalmadı... Annem Ankarada yaşıyor hastalıgı köpek memesi basliyo koltuk altinda baslamışti.. 7 senedir cikiyo.. Ne olur Allah rizası icin ne yapmamız gerekiyo.. Kullanmadigimiz ilac kalmadi...
23.07.2017
Mehtap Durmuş
Merhaba Erdoğan bey banada 3 sene önce bu teşhisi koydular fakat bahsettiğiniz kadar kötüleşmedim antibiyotik tedavisi uygulandı aylarca sonra geçti şimdi ara ara kabarıyor fakar irin ve akıntı olmuyor ilerlememesi için bana öneriniz olurmu? Teşekkürler
21.07.2017
Mehtap
Merhaba Erdoğan bey banada 3 sene önce bu teşhisi koydular fakat bahsettiğiniz kadar kötüleşmedim antibiyotik tedavisi uygulandı aylarca sonra geçti şimdi ara ara kabarıyor fakar irin ve akıntı olmuyor ilerlememesi için bana öneriniz olurmu?
21.07.2017
Gülay Sürmenci
Konuya nasıl gireceğimi bilemiyorum. Bu hastalığı ancak çekenler bilir. Hastalığı anlatmak istemiyorum. Ama hastalığımı çare olan Erdoğan TEPELİ beyden yazmak. İstiyorum. Yaklaşık 6 yıldır, bu hastalık var bende. Köpek memesi hastalığı. Antepte oturuyorum ama çok doktora gittim. Başta Antep ,izimir kars hatta güecistana kadar bile gittim. Hepsinin ortak noktaları çıban olan yeri alıyorlar sonra veriyorlar antibiyikleri içiyorum yine aynı. Bu şekilde 3 ameliyat . bir kıl dönmesi ve sayısızca çıbanlarımı temizletim,Sonuç yine aynı, hüsran. Köpek memesi yani bu hastalık bayanlarda araştırdığım kadarı ile daha kötü herhalde buda hormonlarla alakalı.çok kötü dönemler geçirdim. Bir gün interneten araştırıken herbalist Erdoğan tepeli beyin sayfaını okudum. Sıradan bir yazı gibi geldi. Sonra çaresiz kalınca konuşmaya karar verdim. Babam yalınız çalışıyordu. Maddi durumumuz iyi değildi.Erdoğan bey dedi ki size liste göndereceğim. Bu bitkilerden faydalanabilirsiniz. On anda anladım ki gerçekten iyi niyetli biri. Yoksa neden bu kadar büyük bir hastalığı tedavi ettiğini idda edip hiç tanımadığı kişilere versin. Bazı bitkileri bulamamıştım. Ama 2-3 hafta kullandım ve bayağı iyi gelmişti. Ama öğrenciydim. Okulum başlayacak aynı kabusu yaşamak istemiyordum. Babamla konuştuk Babam Erdoğan beyle konuştu bize kendinin yaptığı ilaçları gönderdi. Kullanmaya başladım ama 2 ay boyunca aşırı bişey olmadı. Fakat sürekli watsaapta yazıyordum. Ama hep söyledikleri çıkıyordu. En büyük rahatlık kadınlarda olan hastalık dönemimde çok rahat atlatıyordum . Ağrım sancım olmadı. 4-5 aylarda akıntı tamamen kesildi. Arar ara bazen tepki veriyordu. Ama hemen geçiyordu. Hem koltuk altında kuyruk sokumunda ve kasıklarımda vardı hatta sağ yanakta da bir yer vardı. yüzüm iki ayda kapandı ama. Tüm tedavim yaklaşık 8-9 ay sürdü Ama Her nefes aldığımda ellerimi ve gönlümü açıyorum bütün gücümle Allaha dua ediyorum ki beni böyle biriyle karşılaştırdığı için sağ olsun çok çaba sarf etti benim için inanıyorum ki değer hastalar içinde öyledir. Bu sene mezun oldum şimdi kamuda çalşıyorum . Hayatımı önce ALLAH’a sonra Erdoğan Beye borçluyum sonuz teşekkürler. Erdoğan beyede ALLAh yardım etsin ki diğer zor durumda olanla yardım etsin. Gülay Sürmerci
05.07.2017
Keremkalafat
Hocam ben bu hastaligi yaklasik 15 seneye yakin cekiyorum gitmedigim doktor kalmadi netice itibariyle hastaligim gecmedi hocam ne yapmam gerekiyo bana yardimci olursaniz sevinirim benim gibi aci ceken tum hastalara allahtan acil sifalar diliyorum
19.06.2017
Abdülsamet sönmez
Selamun aleykum ocam ben bu hastaligi7 yildir çekiyorum o kadar doktora gittim ama hastaligimin ismini daha bir hafta once öğrendim hepsi akne diye dayadilar ilacı en son gittigim doktor kesin bitmiyo bu hastalik dedi yorumlara baktim galiba iyi bi tedavi yonteminiz var kullanan rkadaslar gecti diyor benim kasik olgemde sirtimda boynumda bacak aramda çıkıyor hocam bana ulasabilirseniz tedavinizi denemek istiyorum selametle acil bekliyorum
06.05.2017
ozanemre
bilgen erkan kardeşim bana ulaşır mısın acil ;
26.04.2017
bilgen erkan
Herkese merhaba Öncelikle köpek memesi hastalığı ceken biri olarak hepinize sabir ve saglik diliyorum.. Ben universite öğrencisiyim ve kasığımda cikti bu hastalik ustelik sinavlarimdan bir hafta önce ağırlaştım tuvalete oturmak yurumek işkenceydi..yaklaşık 6aydirda cekiyorum bu hastalığı doktorlarin yanlış tehşisi dahada kötüleştirdi durumumu..normalde beni 5gün yatiran bu ilet Erdogan bey sayesinde 2günde ayağı kalkabildim ve sinavlarima sayesinde girebildim okulum uzayacakti güvenmek zorundaydim ve iyiki güvenmişim.. Allah senden binlerce kez razi olsun herseyin gönlünce olmasini diliyorum..iyiki varsin..
05.04.2017
Muhammet Davaslı
Hocam, bende yıllardır bu illetle uğraşıyorum ve son zamanlarda ısırgan otu çayı içerek ve sürerek hastalığın rahatsız edici etkilerini azalttım ama kökünü kazıyamadım .. (Isırgan otu kullanmadan önce ve sonra detaylı kan testleri yaptım ve bir eczacı nezaretinde kullanıyorum) ... Yukarıda bahsettiğiniz gıdalardan da uzak duruyorum ama artık tamamen kurtulmak istiyorum .. yardımcı olursanız sevinirim ..
07.12.2016
Emine
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir tedavisi kesinlikle yok. Ne yazıkki yok yani ben bulamadım. Ergenlik çağımdan itibaren bu illetle uğraşıyorum ve artık bıktım. Böyle ağrı ve avuç içi kadar büyük şişlik olamaz. Aknetent kullandım. Tabi doktor kontrolünde panik atak oldum ve bırakmak zorunda kaldım 40mg da. Derseniz ne oldu ola şey şu derin ve geniş bezeler kuruyor. İnanılmaz kuruyor. Kendiniz kuruyorsunuz zaten bu ilacı kullanırken. Benim gözlerim bile kurumuştu göz yaşı damlası kullanmıştım. Sonra panik atak oldum ve bıraktım. Sonra bir sene sonra yine aynı. Aynı yani değişen bişey yok. Yemekle kesinlikle alakalı. Kola ve kızartma yiyeyim çok değil bir hafta içinde o kocaman kızarıklıklar ve kendiliğinden patlamalar oluyor. 2 defa operasyon geçirdim. Oda uç vermediği için. Şimdi sitelerde dolaşırken emu yağı denilen bir yağ gördüm. Araştırıp doktora danışıp tabikide alıcam. Çünkü şuanda6 tane bezem var ve devamlı akıyor. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
22.10.2016
Tugba gndgn
Yıllardır bu sıkıntıyı yaşıyorum ve gitmediğim doktor kalmadı ama kimse nedenini anlamadı ve hiç kimse böyle bi teşhis koymadı ama bence anlamıyorlar çünkü tamamen bu sıkıntıları yaşıyorum bilgi verirseniz çok sevinirim bıktım artık çözümde bulamıyorum
17.09.2016
Remzi akbaba
Arkadaşlar ben yaklaşık bu inleti 4 yıl çektim ama allahıma sukurler olsunkii yaklaşık 3 yıldır hastalık adına hiç bir şeyim kalmadı bunları yazmamim nedeni zamanından cok çektim ve ınternette cok gezindim ama malesef çözüm bulamadım gerçekten hastaliginizdan kurtulmak istiyorsanız bana ulaşın 0541 511 05 07 numaradan ulaşın lütfen sakin yanlış anlamayın amacım allah için yardımcı olmak
29.08.2016
remzi akbaba
Arkadaslar yillarca koltuk altimdaki kopek memesi denilen hastalıktan muzdarip oldum. Size bi tavsiyem kesinlikle sülük tedavisi uygulayin,ki hiç bi maliyeti de yok.Ilk uygulamayi yaptiktan 6 ay sonra tekrar uygulayin.Ikinci,üçüncü uygulamada kesinlikle faydasini gorecksinz.Bana cok iyi geldi sukurler olsun suan o hastalıktan eser kalmadi.
29.08.2016
Remzi akbaba
Arkadaşlar bende yaklaşık bu inleti 4 yıl çektim şuan allahım şükür birseyim kalmadı uyguladığımız tedavi yöntemiyle amacım buradaki arkadaşlara yardımcı olmak 0541 511 05 07 numaradan arayıp bilgi alabilirsiniz bunu sadece cok çektiğim için allah için bu yorumu yazdim
29.08.2016
burak aga
biyolojik iğne kulandım uzun süre çıkmadı vede akıntı kesildi fakat tekrar başladı bitkisel anlamda neler kulanabiliriz
08.08.2016
Ayse tsn
Öncelikle merhabalar bende aynen yazdığınız gibi rahatsızlıklar var bi kaç kez doktora gittim kıl kökü iltihabı dediler ilaçları kullandım hiç bi faydasını görmedim genital bölgemde sürekli küçük şişlik halinde olup daha sonra iri bi hale geliyor 3 gün sonra ucu çıkıp patlıyor ve tekrar aynı yer şişiyor yada orası geçiyor başka bi yerde tekrar çıkıyor ve iz bırakıyor çektiğim acı inanılmaz derecede canımı yakıyor oturup kalkamiyorum üstelik evliyim eşime yaklasamiyorum yaklaşmak istemiyorum.lazer tedavisinin bu rahatsızlığı geçirdiğini duydum doğru mu acaba.Bununla alakalı tedavi yönteminiz varsa allah rızası için benimle de paylaşır mısınız? ..teşekkür ederim iyi çalışmalar. .
06.08.2016
leman
Merhaba Erdoğan hocam. Sanırım kaydım var sizde. İsviçre’den Leman. Köpek memesi hastalığı içn gelmiştim. Fotoğraflarım var sizde. Annemle beraber sizin yanınıza gelmiştim. Şuan Allah’ıma çok şükürler olsun iyim. Ara ara çıkar gibi oluyor aynı gün yok oluyor 3-4 ay bir ama sizin söyledikleriniz hepsi oluyor 1 yıl sonnra antikor oluşunsa inşallah bunlarda bir daha çıkmaz. Hocam 4 ay sonra düğünüm var. Daha önce bir kere nişanı bozmuştuk bu hastalığımdan dolayı . Ama şimdi daha rahat ve güvenli hissediyorum. Sizin için sakıncası yoksa size davetiye çıkarmak istiyorum Babam hemen işlemleri başlatabilir. Sizin ve eşinizi aramızda görmek istiyoruz. Nişanlımda ve ailemde çok istiyor.Lütfen bizi kırmayın. Kırmayın çünkü size nasıl minnettarım anlatamam. Hemen hemen her gece yarısı uyanım kötü düşürerek kabuslar görüyordum. Çünkü doktorlar geçmeyecek diyordu. Psikolojim bozuldu deprasyon ilaçlarını 1 yıl boyunca kullandım. Size gelince kullanıyordum. Önce yüce Rabbim sonra bu rahat yaşantımı size borçluyum. Size minnettarlığımı telafi etmek istiyorum. Lütfen bizi kırmayım. Eşinize selamlar . inşallah düğünümde görüşürüz. Saygılar. Çoooooook çok teşekürler. Leman
15.07.2016
uluç özen
Erdoğan Hocam merhabalar, hidrozadenit (köpek memesi) tehşisi konulalı yaklaşık 1 sene oldu lakin 4 -5 yıl öncesinden bu hastalağı yaşıyorum. iç ameliyat olmadım , tanıdığım ve güvendiğim genel cerrah prof bir abim çözüm olmadığını söyledi. ardından İstanbulda hatrı sayılır cildiyeci proflara baş vurdum. roaccutan ile antibiotik kürü tedavisi ile bir takım kremler verdiler lakin 3-4 aylık kullanımdan sonra bıraktım , kullandığım dönemde de bıraktığımda da şikayetlerim devam etti. önce ufak bir şişlil akabinde şişliğin irileşmesi kızarıklık ağrı akabinde irin toplanıp kendiğinden patlaması halen daha devam ediyor. hem koltuk alttlarımda hem kasık bölgemde çok nadir de kaba bölgesinde de çıkmaktadır. kilo ile bağlımıdır bilmiyorum yaş:30 Boy:1.90 cm Kilo 92-93kg yazınızı ve hasta yorumlarını okudum . bu konuda bilgilerinizi , yardımlarınız bekliyorum. iyi çalışmalar , Saygılarımla.
04.04.2016
hayri caliskan
Hocam kurtarin bizi bu dertten
14.05.2015
Özlem ayaz
Az önce de bir mail atmıştık.eksik bilgi yazdım koltuk altlarında sorun var.sürekli şişiyor sonra bir yerden patlayıp akıyor.inanılmaz ağrısı oluyor.yardımcı olursanız seviniriz.saygılar
21.03.2015
angarali
alper köse roaccutane bu hastalığın tedavisi için kullanılmaz. roaccutane ciddi rahatsızlıklar çıkarır demedi demeyin. bu hastalığın tedavisi yok ama en az seviyeye indirme yaşam biçimi var. Ben 5 yıl çok acılar çektim 5 yılın sonunda göl orman ve dağ manzaralı bir eve taşındım. Hastalık ilaç kullanmadan geçti. Fakat son 2 aydır psikolojik rahatsızlığımın verdiği içine kapanıklık hastalığı nüksettirdi. Sağlıklı bir yaşam için spor yapın gıdalarınıza dikkat edin özellikle sigara içmeyin takviye vitaminler alın ve her günün sonunda duş alın. Unutmadan ilk zamanlar ben duş alamıyordum hastalık su ve özellikle sabunu sevmiyordu. Beze misket kadarsa sabun değince oluyordu yumru kadar sonrası malum akıntı. Herkese geçmiş olsun diyorum çörek otu yağınız eksik olmasın.
14.02.2015
gültekin gamsız
Merhaba erdogan bey benim sorunumdaköpek memesi akne suprativa yani hidradenitis her iki koltuk altimda kasıgımda ve kalcamda mevcut akıntılı bir sekilde nasıl bir tedavi uygulayacagınizi ve hangi bitkisel ürünlerinizi kullanmam gerektigini bana mail atmanızı rica ederim simdiden ilginiz ve alakanizdan dolayi cok tesekkurlerimi sunarım Allah razı olsun
05.02.2015
Barış Şevket Aykut
Hocam iyi günler. Ben yaklaşık 6-7 yıldır bu köpek memesi ile uğraşıyorum.Bu güne kadar hep kıl dönmesi diye düşündüm.Ameliyat olurum diye düşündüğüm için doktora gitmeyi hep erteledim.Sonra doktara gittim. Köpek memesi dedi ve verdiği ilaç tedavisine başladım.Geçmişti ama ilaçlar bitince yine başladı.Şu anda koltuk altlarımda,kalçamda,kasığımda ve baldırımda var. Yardımcı olurusanız sevinirim.
29.01.2015
Şeyhmus
3 Yıldır Bende Var 24 Yaşındayım Umudumu Kestim ARTIK Veren Allah alan Allah
18.01.2015
fılız altun
yorumları okudugumda meger ne kadar cok bu hastalıktan muzdarıp kısıler oldugunu gordum.ben 29 yasındayım 10 yıldır bu hastalıgın pencesındeyım.aglama krızlerı bozuk pskolojı cektıgım can yanmaları hangısını sayayım.cok arastırdım tedavısı yokmus .once kasıklarımda sonra sag ve daha sonra sol koltuk altımda cıktı hala da var duruyo akıyo sısıyo .kac defa cerrahı mudahale gecırdım sayamadım.gogus altlarımda da cıktı .artık dıcek bıseyım yok umutsuzum
22.12.2014
caglar yuksel
Sevgili hocam ben 20 yasinda bir gencum nerden baksaniz bir senedir sol koltuk altimda kopek memesi denilen illet var antibiyotikler care etmedi gecmiyor kokusundan igreniyorum lutfen bana donun doktorlar bisi soylemiyor antibiyotik verip gecistiriyorlar bitkisel tedavisi nedir nerden tedarik edebilirim sizden cevap bekliyorum simdiden tesekur ederim
15.04.2014
Gültekin gamsız
Slm hocam bende Köpek memesi denilen bu hastalık hemen hemen 9- 10 yildir var ilk önce kuyruk sokumunda oldu dr gittim kil dönmesi dedi ameliyat oldum sonra yine tekrarladi yine ameliyat oldum belli bir zamandan sonra sol koltuk altimda daha sonra sag derken kasıklar da popoda geçmeyen bu iltihaplı şişlikler yaraların tedavilerinde bana yardimci olursaniz beni bu illetten önce Allah sonra sizin vesolenizle inşallah bu hastaliktan ebediyen kurtulacagima inaniyorum yardimlariniz ve tavsiyelerinizicin simdiden tesekkur ederim Allah razi plsun
14.04.2014
Mücahid EMER
Erdoğan bey 22 yaşındayım ve 3 senedir sadece koltuk altında çıkıyor iki koltuk altında toplam 10 civarı çıktı. Hastalığın isminin köpek memesi olduğunu yeni öğrendim . çıktığında her defasında doktora gittim cerrahi müdaheleyle kesip İrini çıkarıyordu ama artık çok sıkmaya başladı geçenlerde gene çıktı doktora gitmedim kendi patladı. Şimdi tekrar çıktı. Bir çözüm yolu önerin lütfen.
09.04.2014
Erkan Can
Hocam bede 7 yıldır köpek memesi hastalıgı var önce iki koltuk altıda var idi.Ameliyat oldum sonra tekrar nüks etti kasıklarımda kuyruk sokumunda çıktı hocam Allah rızası için lütfen yardıncı olun
08.02.2014
HAMİT
Selamlar Erdoğan bey , Her namaz kıldığımda bayramda ,kadir gecelerinde her ne kadar dua etimde önce Allaha yalvarıyorum ,sonra , size hep dua ediyorum. Dua ediyorum çünkü Canımı, Sağlığımı önce Allaha(C.C) Sonrada ikinci hayatımı size borçluyum . 2-Sene önce Hayat benim için bitmişti. Çektiğim sıkıntıyı anlatamam, Hani Derler ya Damdan düşenin derdini damdan düşen analar diye ancak köpek memesi hastası olan beni anlayabilir. Sizin dediğiniz her şeyi yaptım. İlk aylarda doğrusu biraz inancımı kaybettim ama sizinle olan irtibatı koparmayarak size güvendim. İyiki güvenmişim. Çok şükür. Şuan bir şirkete çalışıyorum. Sürekli hareket halindeyim. Hiçbir sıkıntım yok derilerim daha tam rengini alamdı ama kasık bölgesindeki yumru tamamen geçti ve tamamen kapandı. Koltuk altında iz bile kalmadı. Tekrar Allah sizden razı olsun tüm sevdiklerinizi size bağışlasın. Siz insanlara faydalı olduğunuz sürece umarım Allah hep yardım eder size. Sağlıkla kalın
28.12.2013
BERNA HANIM
MERHABA,26 YASINDAYIM VE 8 SENEDİR BU HASTALIKLA UGRASIYORUM.GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI. SON AMELİYATIMI 3 YIL ÖNCE OLDUM BİR AY ÖNCE TEKRAR NÜKSETTİ. HERKES GİBİ BENDE ANTİBYOTİK TEDAVİ GÖRDÜM ZAMAN ZAMAN KÜÇÜK CERRAHİ OPERASYONLAR GEÇİRDİM. DOKTORUM ÇOK FAZLA UYARIDA BULUNMADI FAZLA TERLETECEK KIYAFETLERDEN KACINMAMI, BACAK BACAK ÜSTÜNE ATARAK OTURMAMAMI, AGDA VE EPİLASYON YAPTIRMAMI,PAMUKLU NAYLON İÇERMEYEN KIYAFETLER GİYMEM HİJYEN KURALLARINA DİKKAT ETMEM VE KİLO ALMAMAM KONUSUNDA BİR KAÇ SEY SÖYLEDİ. HER SÖYLENİLENİ YAPTIGIM HALDE KÖPEK MEMESİ HASTALILIĞINDAN HENÜZ KURTULMUS DEĞİLİM. DOKTORUM UZUN BİR YOLA GİRDİĞİMİZİ VE SABIRLI OLMAM KONUSUNDA SÜREKLİ TELKİNDE BULUNUYOR. FAKAT BU ŞİŞLİKLER HAYAT KALİTEMİ OLDUKCA DÜSÜRÜYOR. BİTKİSEL HİÇ BİRŞEY DENEMEDİM. YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
18.11.2013
nazike karasu
Merhaba hocam, Ben de bu illeti 15 senedir çekiyorum.3 AY ÖNCE TEKRAR BAŞKA BİR DOKTORA GİTTİM. KÖPEK MEMESİ TEŞHİSİ KONU VE ANTİBİYOTİK TEDAVİSİ VE YANINDA CLEOCİL, FERRUM İLAÇLARINI KULLANDIM.FAKAT YİNE DE TEKRARLIYOR.CİLDİYE DOKTORUNDAN HEMEN RANDEVU ALAMADIĞIM İÇİN ŞU AN BEKLEMEDEYİM.AMA ŞU AN YİNE AZMIŞ DURUMDA VE CANIM YANIYOR.BÜTÜN VÜCUDUMA AĞRI YAPIYOR, PSİKOLOJIMI BOZUYOR. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM... LÜTFEN..
26.10.2013
Nuri
Her şeyden önce Allah sizin ve sizin gibi insanlara fayda sağlayan tüm ümmete razı olsun. Güzel kardeşim. Herbalist Erdoğan bey ,ben Belçika’dan nui yavaşlar, Köpek memesi denilen illet için gelmiştim size sanırım beni tanızdınız. 47 yaşındayım 12 senedir bende vardı. Önce Alalah sonrada sizin büyük yardımınızla çok şükür atlatım. 3 defa ameliyat olmama rağmen koltuk altımda devamlı akıntı ve koku bacak aralarımda iri iri bezeler ve akıntılar beni hayatımda bezdirdi. Ama Allahın sevdiği kuluyum ki Size denk geldim aslında sizinle tanışmama vesile olan komşum Adil beye de çok teşekkür ederim olmasaydı sizi bilmezdim. Durumumu soracak olursanız hiçbir rahatsızım yok Koltuk altımdaki deriler tamamen değişti kasıklar tamamen değişti. Şimdi Portekizli bir arkadaşım var kısmet olursa 2 ay sonra onunla beraber sizi ziyarete geleceğiz. Yalnız ilaçlarınız çok ağır inanın eşimde olmasaydı bende bitiremezdim kaç defa bıraktık tekrar başladım ama hamd olasun bitirdim ve hastalığımı tamamen atlattım ha bu arada buradaki doktorlar seni çok merak ediyorlar beni soruyorlar bende seni anlatıyorum. Olağan üstü diyorlar. Tekrar Allah sizden razı olsun. Ay sonra görüşürüz. Saygılarımla Allah başarınız daha da artırsın.
23.07.2013
alper köse
merhabalar, Köpek memesi hastalıkla bende yaklaşık 10 yıldır uğraşıyorum. yıllarca hiç bir çare bulamamıştım ama en son 2 yıl önce bir doktor hanımın tedavisinde kesin çözüm buldu. yıllarca hangi antibiyotiği kullansam bir süre sonra işe yaramaz oluyordu. en son doktor hanım roaccutane denen ilacı verdi. ilaç ağır bir ilaç ve tedavide tahliller ve hastanın durumına göre kağıt imzalatılıp veriliyor. tedavi 4 ay sürüyor bu dönemde dudaklarda çatlama gibi yan etkileri oluyor ama kesin sonuç veriyor., ben 4 ay sürdürmeyip iki ayda bitirdim tedavimi ama sonra pişman oldum çünki iki yıl rahat ettikten sonra tekrar çıkmaya başladı bu illet, şimdi tekrar buı tedaviye başlayacağım tüm hasta arkadaşlarada tavsiye ediyorum kesinlikle, eğer sormak istedikleriniz olursa numaramıda veriyorum faydam olabilirse ne mutlu bana.
22.06.2013
mustafa sarı
merhaba Köpek memesi hastalığını 5 yıldır cekiyorum 2009 da sol kalcamdan ameliyat oldum 2011 tekrar oluştu yine ameliyat oldum şimdi yine tekrarladı sizden cevap bekliyorum şimdiden teşekürler
27.01.2013
BURAK ÖZÇİMEN
hocam benimde sağ kolumun altında ter bezi enfeksiyonu nüks etti ve cerrahı müdaheleyle alındı fakat tekrar aynı büyüklükte oluştu ben yazan arkadaşlara kesinlikle dahili cerrahı müdahele önermiyorum kremlerle veyat sizin önerdiğiniz bitkisel yollarla geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü yeniden nüks ediyo hepimizin ALLAH YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH HEPİMİZİN GEÇER
12.12.2012
Hasan Alev
erdoğan bey merhabalar yaklaşık 1 yılı aşkın süredir köpek memesi hastalığı yaşıyorum ilaç tedavisi oldum fakat hiç bir işe yaramadı doktora başvurdum ameliyatın çözüm olmadığını söyledi bir an önce sizden tedavi ilaçları ve yöntemleri almak istiyorum izmirde ikamet ediyorum yanınıza da gelebilirim saygılar
01.11.2012
Asiye
Selamunaleykum hollanda Dan katılıyorum LutfeN Allah rızası için Yardim edin artık bıktım yoruldum bu hastalıktan iki kez koltuk altında. İki kezde kasık bölgemden amalyat oldum ama yine geliyor yine basa donüyorum ne yapmamız gerekiyor LutfeN cevap yazın TSK ederim
18.09.2012
Elvan Hanım
hocam merhaba be bu köpek memesi hastalına 2 senedir cekiyorum bikine bölgesinde çok doktora gitim ama bir sonuc alamadım bakteri üretmiyor diyorlar çok tahlill oldum sürekli sin bas etiniz gibii çuban halinde oluyor kısa cası çok acıı cekşyoru sisi armıştım sis gelmemi söylediniz ama matiyat beni sorluyor kusura bakmayın ne yapmam lasın sigaraiçiyorum bi ara bıraktım aam yine başladım bana yardım edin ben mugla dalamanda oturuyorum yardım elini usatırsanınn çokk sevinirim hoçam saygılarımla elvan.
16.09.2012
cumhur oz
Yaklaşık 10 yıldır bu rahatsızlığı sol ve sağ koltuk altında çekiyorum sağ koltuk altından 3 kez ameliyat olmama rağmen geçmedi sol koltuk altimdan bir kez oldum geçti fakat sol kasığım ve üst bölgesi ile göbek bolgemde mevcut su durumda..sağ koltuk altımda ise çok yayılmış vaziyette bu konuda yardiminizi acil bekliyorum
22.08.2012
EMİNE YILMAZ
KOLTUK ALTIMDA 2 YIL ÖNCE ÇIKAN ÇİBAN PATLADI ETRAFA YAYILDI VE ZAMANLADA ÇOĞALDI. AYNI SORUN ÖTEKİ KOLTUK ALTIMDA VE GENİTAL BÖLGEMDE DE WAR.BU BÖLGELERDE RESİMDEKİLER GİBİ ŞİŞLİKLER,KATİ BEYAZ İLTİHABA BENZER SEYLER,AĞRI,KOKU,SERT TABAKALAR KALDİ. DOKTORA GTTM VE VERDİĞİ TEDAVİLER ETKİLİ OLMADI KENDİMDE ÇEŞİTLİ ŞEYLER DENEDİM AMA FAYDASINI GÖREMEDİM. EN SON FAYDASI OLUR MU DİYE LAZERE GTMEYİ DÜŞÜNDÜM AMA HASSASLAŞMIŞ OLAN DERİNİN İYLEŞMESİNİ OLUMSUZ ETKİLEMESİNDEN YADA İYLEŞMEMESİNE SEBEP OLMASINDAN KORKTUM. BU KONULARDA ÇOK RAHATSIZIM VE YANLIŞ YÖNLENDİRİLİP HASTALIĞIN İLERLEMESİNDEN GEÇMEYECEK ŞEKLE GELMESİNDEN ÇOK KORKUYORUM BANA NE ÖNEREBİLİRSİNİZ CEVABINIZI BEKLİORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
30.07.2012
EMİNE
KOLTUK ALTIMDA 2 3 YIL ÖNCE ÇIKAN İLTİHAPLI ÇİBAN PATLAYARAK ETRAFINA DEWAMLI YAYILDI ÇOĞALDI ÇIKAN YERLERDE AĞRI,KOKU,DERİN İZLER,SERT TABAKALAR KALDI. SERT TABAKALARIN İÇLERİ BOŞALMAYARAK KÖKLÜ HALE GELDİ VE AYNISININ ÖTEKİ KOLTUK ALTINDA GENİTAL BÖLGEDE DE ÇIKARAK ORADA DA AYNI RAHATSIZLIKLARA SEBEP OLDU. DOKTORA GİTTİM VE BANA VERİLEN İLAÇ VE KREMLER PEK ETKİ ETMEDİ. AYRICA KENDİMDE BİTKİSEL SEYLER DENEDİM AMA PEK FAYDALI OLMADI. BİRDE TUYLER İÇİN LAZERE GİTMEYİ DÜŞÜNDÜM EN SON ÇARE OLARAK AMA HASTALIĞIN OLDUĞU BÖLGEDEKİ YARALARN İYLEŞMESİNİ ENGELLER Mİ YA DA ERKEN İYLEŞMESİNDE ETKİLİ OLABİLİR Mİ BÖLGEDEKİ HASSAS DERİYE ZARARI OLUR MU? BU KONUDA ÇOK RAHATSIZIM VE HASTALIĞIN DAHADA YAYILMASINDAN KORKUYORUM. SORULARIMA CEWAP WERWBİLİRSENİZ ÇOK MUTLU OLUCAM VE ÇOĞU DOKTOR HASTALIKLARI TAM BİLMEYEREK YÜZEYSEL BAKIP VE TAMAMİYLE MÜDAHALE ETMEYİP YANLIŞ İLAÇLAR YAZIP HASTALIĞIN İYİLEŞMESİNE DEĞİL YAY ÖNLENDİRİLMEK İSTEMİYORUM BANA NE ÖNEREBİLİRSİNİZ
30.07.2012
mrtsk
selam hocam köpek memesi hastalıgı ile 1yıldır cebelleşiyorum proflar yeni başlangıc dedi anibiyotik kullandım nasıl yardımcı olabilirsiniz lütfen yardımcı olun.
28.07.2012
berna güneş
iyi geceler hocam ben 21 yasındayım. gögüs arasında sürekli bir iltihaplanma ve şişlik oluyor ve bunun sonunda da iltihap akıyor ama maalesef belli bir süre sonra tekrar şişiyor aynı sıkıntıları yasıyorum. 5 senedir iyileşemedim ve psikolojim bozuldu artık. ilk önce ilac tedavisi uyguladı doktor ama gecici bir fayda sagladı inanın kac doktor gezdim bilmiyorum iki sene önce ameliyat oldum ama 4 5 ay sonra tekrar cıktı ve halen devam ediyor su an yine antibiyotik kullanıyorum bu ne kadar devam etcek artık sabrım kalmadı lütfen yardımcı olun sitenizi tesadüfen hastalık hakkında bilgi ararken gördüm yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden teşekkürler..
22.07.2012
ahmet eryılmaz
koltuk altları,apiş arası bölgelerinde var.10 yıldır var.sol koltuk altından 1 sefer ameliyat oldum fakat yine çıktı.doktorlar kötü kokulu ter bezelerinin çalışmadığını söylediler cevabını bekliyorum.yardımcı olursanız sevinirim
02.07.2012
Rahmi Bey
Erdoğan Bey merhaba. Samsun çarşambadan yazıyorum. Sene önce size koltuk altı yani köpek memesi hastalığı için gelmiştim. Sadece koltuk altımda vardı. Siz ban 4 aylık tedavi uyguladınız. Allah bin defa razı olsun. Sene boyunca hastanelere Anakara’ya kadar gittim. Ancak dermanımı sizden aldım. Şimdi çok iyiyim hiçbir sıkıntım yok. İnternete bakarken sizin sayfanızı gördüm size yazmak istedim. Adıyaman’da köpek memesi akrabam vardı ondan hem koltuk altı kasıklarında çıkmıştı sizi söyledim geldi gelmedi mi bilmiyorum ama benden taraf Allah sizden razı olsun. Şimdi fotoğraflara bakıyorum da size gelmeseymişim. Beden belki bu durumlarda olmuştum. Allah size zihin açılığı versin. Emeğinizin karşılığı ve yaptığız tüm araştırmalarınızın sonucunda insanlara faydalı bilgileri bulmasına yardım eder inşallah. Allaha emanet olun.
25.05.2012
faruk ak
merhabalar Erdoğan Bey,köpek memesi hastalığı yaklaşık 10 senedir muzdaribim.roaccutane, antibiyotik gibi çeşitli tedavi yöntemlerini denedim. ama bir türlü bu illetten kurtulamadım.yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar
21.05.2012
Cahit Bey
Hocam merhaba 38 yaşında kızım yaklaşık 2-3 yıldır. Köpek memesi hastası. İki defa koltuk altında doktor çıbanı çekti. Bir iki ay sonra tekrar daha fazla doluyor. Kızcağız inleyip duruyor. Köpek memesi hastalı kasıklarında az bir şekilde var ancak belli dönemde onlarda çıkıyor. Sizi internete buldum Allah rızası için ne olur bu kıza yardım edin. Çok kötü durumda 2 çocuğu var eşi çok iyi ama kızım Hastalığı yüzünden ayrılacağım diyor. Biz Edirne’de oturuyoruz gerekirse kızımı getirim. Saygılar
18.05.2012
Hediye Hanım
Hocam merhaba köpek memesi hastalığından şikâyetim var. İnanın tüm doktorlara gittim. Ancak hep antibiyotik kullanmamı sağlıyorlar. Bu durum ne zaman biter bilmiyorum. Bağırsaklarımdaki şikâyetlerimde artı doktor yoğun antibiyotik kullandığım için köpek memesi hastalığı bunu da tetikliyor diyor. Lütfen ne yapmalıyım.
10.05.2012
Haluk Bey
Sayın Erdoğan TEPELİ Size Cenevre’de yazıyorum. Köpek memesi hastalığı yaklaşık 16 senedir bende var. Avrupada duyduğum her doktor gittim duyupta denemediğim hiç ilaç nerdeyse kalmadı. Çok ızdırap çekiyorum. Sol koltukta 2 kuyruk sokumunda4 defa kıl dönmesi diye ameliyat oldum. Ama nafile a artarak devam ediyor. Kayseri’de geçen sene sizden yakın bir komşum köpek memesi ilaçlarını aldı. Ben görmedim. Ama “eğer iyileşirsen Allah rızası için bana söyle” demiştim ve geçen hafta beni aradı “tamamen iyileştiğini 8 ay sürmüş ama hiçbir sıkıntım kalmadı “ söyledi. Şimdi haziran ayında Türkiyeye geleceğim sizi ziyaret etmek istiyorum. Durumumu görün sonra karı verin diye düşünüyorum. Allah izin verirse haziran ayında görüşmek üzere Allaha emanet olun. Saygı ve sevgilerimle.Haluk Cenevre/İSVİÇRE
05.05.2012
Yaşar
Merhaba 42 yaşındayım. Yaklaşık 12 yıldır köpek memesi denilen ileten çekiyorum. Defalardır doktora gidiyorum hep aynı akıntı devam ediyor psikolojim çok bozuk topluma çıkamıyorum. Lütfen bana yardımcı olun.
03.05.2012
Recep Bey
Merhaba sadece her iki koltuk altımda ve kasığımda köpek memesi hastalığı var. Sizin sitede baktım ama çok kötü olanlar var. Doktor ameliyat diyor başka tedavisi yok diyorlar ban .Ama köpek memesi tedavisi olanların hemen hemen hepsi tekrarlıyor. Sizi bayağı iddalı bir konumdasınız. “Köpek memesi kesinlikle tedavi ediyorum” diyorsunuz. Artvin’de oturuyorum. Gelmem gerekiyor mu lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.
30.04.2012
hüseyin cengiz
peki hocam bazı arkadaşlar gibi benimde 3 yıldır koltuk altımda köpek memesi denilen hastalık var ne yapmalıyım cvp bekliyorum saygılarımla
28.04.2012
Cengiz Bey
Merhaba Antalya Elmalıdan yazıyorum.6 Sededir köpek memesi Hastalığından dolayı devamlı doktora gidip geliyorum. Bana Ruakatan Diye bir ilaç 8-9 ay kullandırttı. 4 Ay oldu barakalı koltuk altım ve kasıklarım berbat. İrin akıntısı ve koku çok fazla ağrısı çok kötü, akınca biraz rahatlıyorum. Köpek memesi tedavisi olmak istiyorum. Bana gerekli şartlar gönderirseniz bana yardımcı olursanız çok duacı olurum.
27.04.2012
İlker KAPLAN
iyi çalışmalar babam 52 yaşında yaklaşık 4 sene önce hastanede Köpek memesi olduğu söylendi ilk etapta boyuda sonra kasıkta çıktı bunlar geçti ve en son koltuk altında oluştu kaysı büyüklüğünde içi iltihaplı oluyordu ilaç kullandı hafifledi ilerleyen yıllarda tekrar çıktı ilaç a devam ediyor ama 20 gün civarında etki gösteriyor sonra tek koltuk altında tekrar oluşuyor köpek memesi ilgili tedavi yönteminiz var mıdır.
25.04.2012
Mehmet
Merhaba köpek memesi tedavisi ne kadar süre bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Kastamonu’da oturuyorum. Görevliyim çok sıkıntı yaşıyorum. Lütfen köpek memesi tedavisi için bana nasıl yardımcı olumusunuz. saygılarımla
24.04.2012
Deniz
Merhaba Değerli Hocam Erdoğan Bey ben Antalya’ya dan Deniz sizden Köpek memesi için kullandığım bitkiler 4. kürü bitti. Durumuma gelince kasıklarım tamamen kurudu. Arka (popo üstü) Kapandı sol koltuk altımdaki akaıntı kesildi ama daha kapanmadı. Sağ kolum hiçbir şey kalmadı. Dün aile hekimine gittim. Konuyu paylaştım gerçekten sizin çalışmalarınıza hayran kaldı. Sizin telefonunuzu verdim. Hatta orda aynı durumda biri vardı onad sizi tavsiye ettim. Allah sizden razı olsun.Köpek memesi denilen bu lanetten sizin sayenizden kurtuldum. Ben çok rahatım. Devam etmeli miyim yoksa ara mı vereceğim sizden haber almak istiyorum. Sigarayı bırakmıştım 1 haftadır günde 8-10 arası içiyorum. Saygılarımla
23.04.2012
Meral
Selamlar, Köpek memesi hastalığı ben de yaklaşık 8 senedir çekiyorum, kendimi bildim bileli bu hastalık ile uğraşıyorum, Allah'ım sabır versin ama isyan etme derecesine geldim nerdeyse 23 yaşındayım ve 16 yaşından beri bu hastalıktan dolayı çekmediğim acı kalmadı. Şişiyor, ateş yapıyor, gece uyuyamıyorsunuz ya da sırt üstü uyumak zorundasınız, 2-3 gün sonra patlıyor, sıvımsı bir yara haline geliyor, benim her iki koltukaltımda 3-4'er tane yara var, göğsümde de 2 tane var, ümidimi yitirdiğimden ilaçlarımı da düzenli kullanamıyorum, doktor kilo ver dedi şimdi kilo vermeye çalışıyorum, lazer yaptır hemen dedi, lazere gidiyorum ama değişen hiç bir şey yok, şu an kolumun üzerine sanki tuz bastırmışlar gibi sızlıyor, annem koca karı ilaçları denemeye başladı bu seferde faydası olacağını sanmıyorum ama kadın belki işe yarar diye deniyor, kanserin bile tedavisi var bu hastalığın tedavisi yok ya :((( nasıl bir hastalık anlamadım ben. Beni en çok ümitsizliğe düşüren, internette okuduğum kadarıyla şu an hiç iyileşen yok, sadece azalmış, doktor ameliyat edip içini temizlesinler dedi, gittim plastik cerrah ile görüştüm ama kararsızım da, korkutuyor ameliyat beni :((( ayrıca ameliyatta çözüm değilmiş, yeniden başlayabilirmiş yaralar..:((( offf çok dertliyim bu konuda lütfen köpek memesi hastalığında tedaviniz nedir kurtulurmuyum.
20.04.2012
Sevtap
Erdoğan bey merhaba 4 ay oldu sizin köpek memesi bitkisel tedavinizi uyguluyorum. Çok şükür iyim. Ufak tefek çıbanlar var ama çok rahatım. Siz 6 ay dediniz. Yalnız geçen ay adet olmadım doktora gittim jinekolog test ve ultrason sonucunda 4 haftalık hamile olduğumu söyledim.Bende sol yumurtalıklarımda sorun vardı çok sevindim.Bu haber beni ve eşimi daha mutlu etti. Şimdi ne yapmalıyım tedaviye devamı yoksa buradan bırakın derseniz çok rahatım bırakabilirim. Lütfen hızlı cevaplayınız. Saygılarımla
19.04.2012
Cemre
Köpek memesi hastalığı uzun süredir bende var ama doktor tedavisini bıraktım Çünkü hiç faydasını göremedim.Sizin köpek memesi tedavisi hakkındabilgi alabilirmiyim.
17.04.2012
Serkan ÖZTÜRK
merhbalar sitenizi inceledim köpek memesi hastalığını tedavi ettiğinizi söylüyorsunuz bende bu hastalıktan 5 6 senedir müzdaribim kürlerinizden faydalanmak isterim sizinle nasıl irtibata geçebilirim telefon numaram 05315772244 ilginize şimdiden teşşekür ederim iyiçalışmalar.
09.04.2012
Oktay ALARSLAN
selam hocam köpek memesi hastalıgı ile 1yıldır cebelleşiyorum proflar yeni başlangıc dedi anibiyotik kullandım nasıl yardımcı olabilirsiniz lütfen yardımcı olun
09.04.2012
Nurullah BALÇİÇEK
Selamü aleyküm Erdoğan bey hocam sizi Türkiye’den oturan Ankara’da bir akrabam tavsiye etti. ondada köpek memesi hastalığı vardı verdiğiniz bitkisel ilaçlar onu tedavi etmiş.Gelinimde de Doktor Türkçe köpek memesi hastalığı diye bir hastalık ismi söyledi biz Viyanada kalıyoruz burada 2-3 senedir tedavi oluyor ama hiç bier sonuç alamadık sizn köpek memesi hastalığına iyi gelen doğal ilaçlarınız varmış, Allah rızası için bizede yardımcı olun. Kızcağız çok ızdırap çekiyor parası neyin hiç önemli değil size Ankara’daki akrabanın telefonunu vereceğim ilaçları oraya gönderin bize ulaştırır saygılarımızla
09.04.2012
Yıldız FIRAT
köpek memesimrb dktr bey benim yıllardır gecmeyen hastalıgım köpek memesi basta kıl donmesi sandım fakat deilmiş tedaviye cok gec kaldım lütfen bana yardımcı olmanızı rica ediorum
09.04.2012
sabiha KUZUMELEK
Hocam iyi bayramlar bende de köpek memesi hastalığı yaklaşık 4 sene önce başladı. Bir sürü antibiyotik ilaçlar kullandım ana faydasını geçici görüyorum Köpek memesi hastalığından tamamen kurtulmak istiyorum. İnanın bayan olduğum için belki ama çok sıkıntı çekiyorum. Köpek memesi hastalığı yüzünden rahat giyinemiyorum hele yazın korkunç rahatsız oluyorum. Doktorlar en son ameliyat olmamı istediler ama çare olmadığını da söylediler. Sizin sayfanızı okum gerçekten büyük bir heyecana kapıldım. Bayram olduğu için size ulaşamadım lütfen bana köpek memesi hatalığı için yardımcı olun. Bu arada Fransa size mail atıyorum gerekirse sizin yanınıza gelirim yeter ki bana ışık yakın. Lütfen sizden acil cevap bekliyorum saygılarımla tekrar bayramınızı kutlarım. Sabiha KUZUMELEK-Grass Fransa
09.04.2012
Aydın ALTINALYANS
Hocam iyi akşamlar ben Almanya’dan size yazıyorum Köpek memesi hastalığı ablamda 10 seneden beri var. Defalarca köpek memesi hastalığı için koltukaltı ve poposun da ameliyat oldu Enson köpek memesi Avusturalya’da tedavi edilor diye götürdük ama ordada aynı işlem hep ameliyat nereye kadar ablam gerçekten köpek memesi hastalığında çok müzdarip Sizin sayfanızı okuyunca gerçekten içim ferahladım.İçime umut doldu. Eğer siz köpek memesi hastalığını gerçekten tedavi edebiliyorsanız Türkiye’ye yanınıza geleceğiz Ablam çok kötü bu hastalık hepimizi perişan etti. Allah dert vermiş belki dermanımız sizdedir. Allah rızası için ne gerekiyorsa hazırız Yeter ki bize köpek memesi tedavisinde bir iışık verin Çok acil cevap bekliyorum. İyi geceler Allaha Emanet olun. saygılarımla
09.04.2012
Cahide TORNACI
Köpek memesi hastalığına 2001 yılında yakalandım. Köpek memesi hastalığı o dönemde teşhisi koyma yöntemide oldukça zordu. Denizli Devlet hastanesinde hemşire olarak çalışıyordum. Koltuk altında akıntılar oldukça fazlaydı. Doktorlarım köpek memesi teşhisi tanısı yaptığında hastalık ilk zamanlarda umursamadım ama sonraki bir iki sene çok zor dönemler geçirdim. Köpek memesi hastalığı gerçekten kötü bir hastalık. Çünkü sürekli koltuk ve kasıklar sivilce şeklinde akıntı oluyor bu akıntı sonucunda kötü kokular hele hele birde ege bölgesi sıcaklığı eklenince inanılmaz kötü zamanlarım oldu. Hastaneye bir hasta geldi aynı hastalık vardı ama 3 defa ameliyat olmuş fayda etmemiş sonra gazete ilanında İzmir de Herbalist Erdoğan TEPELi beyden bitkisel ilaç kullanmış doktora kontrole gelmiş.İnanılmaz güzel sonuç almıştı köpek memesi hastalığı tamamen atlastmıştı. Bende Ertesi gün izin aldım Sayın tepelinin yanına gittim şikayetlerim belirtim bana bitki özlü bir sıvı ve bir aylık kaynatmalık bitki macun krem lerden oluşan bir kür verdi çok şükür 3-4 ayda tedavi oldum Şimdi köpek memesi çeken hastalara bakıyorum da Allah yardımcıları olsun Ancak eğer gerçekten tedavi olmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmesinler hemen Herbalit Erdoğan TEPELi beyden Köpek memesi hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlardan faydalansınlar bu benim sevap kazanacağım bir tavsiye. Biraz acı ama Köpek memesi hastalığında kesin sonuç aldım 10 yıldır hayat buluyorum ve önce Allah sonrada bu adama teşekkür ediyorum Tekrar Allah razı olsun.
09.04.2012
döndü doğan
merhaba efendim eşim 9 senedir köpek memesi hastalıgı var kac defa kestirdi iyileşemedi en sonunda bi doktor ankara bi pilastik cerrah önerdi ama onunda bi faydasını göremedi gata dan bi dermotolok baktı oda bütün tetkikleri yapıldı ama oda a vitamini roaccutane agır bi ilac verdi ama eşime bi faydası olmadı zararları oldu sinir sistemi bozuldu uykusuzluk başladı v.b yan etkileri oldu ve arartırıken sizin bitkisel tedavinizden köpek memesi hastalığından sonuç alan arkadaşların yorumlarını okudum ve size başvuruyorum yardım ederseniz sevinirim koltuk altı ve bazı yerlerinde var
09.04.2012
Pınar ENÇ
Sayın İlgili; 22 yaşındaki oğlumda bir tür cilt hastalığı olan Köpek memesi hastalığı yani hidradenitis suppurativa var.Yaklaşık 7 senedir bu hastalıkla boğuşuyoruz.Senelerdir her türlü tıbbi tedaviyi denedik,en iyi dermotloglara başvurduk fakat ne yazık ki bir sonuç alamadık.Hastalık oğlumun kalçasında büyük apseli çıbanlar şeklinde süre gidiyor.Son zamanlarda koltuk altında da ve hafifte olsa kasıklarda da çıkmaya başladı.Halk arasında bu hastalığa köpek memesi de denilyormuş.Türkçedeki adı da apokrin bezi iltihabı imiş.Uzun süreli antiyobiyotikler,daha sonra roaccutane ve birlikte kortizin tedavisi oldu.Son bir yıldır da bağışıklık sistemini baskılayıcı ,kanser hastalarında da kullanılan ağır ilaçlar kürler halinde deneniyor.Ama ne yazık ki bir sonuç alamıyoruz.Köpek memesi hakkında bir bilginiz veya öneriniz var mı? Bu hastalıkla ilgili bir çalışmanız oldu mu?Bilgi verirseniz sevinirim,Ankara
01.03.2012
İLKAY EFE
Köpek memesi Önce sol koltuk altımda sivilce şeklinde bir çıban çıktı:yaklaşık 2 hafta geçmedi doktora gittim.Önce lenf bezlerimde şüphelendiler.Tahlil yapıldı köpek memesi diye bir teşhis koydular.Köpek memesi Kotuk ve kasıklarda sürekli üreyen bir akıntı şeklinde olan bir hastalıkmış. Tedavisi 3 ay doktorrda gördüm bir defa ameliyat oldum Ama sonra tekrar çıktı. Hastanede bir aynı yani köpek memesi hastalığı daha önce geçiren bir bayanla tanıştım Köpek memesi hastalığı için izmirde Herbalist Erdoğan TEPELİ beyden bitkisel ilaç kullanmış 3 ay içinde tamamen kurtulmuş bende kullanmak istorum .Sizden ricam bu ilaçları nasıl kullanılır ve fiyatını öğrenebilirmiyim.lütfen bilgi verin köpek memesi hastalığı gerçekten çekilmez bir hastalıktır.
25.04.2011
KEMEL YOSUNSOYLU
Hocam merhaba bendede köpek memesi hastalığı teşhisi koydular. Önce antibiyotik tedaviyi uyguladılar sonra iltihaplı olan yerlerde lokal olarak iğne yaptılar.Çok fazla akıntı yok fazla rahatsız etmiyor. Ama internete araştırma yaptım köpek memesi hastalığı ilerlerse çok kötü bir hastalık haline geleceği belli. Köpek memesi neden olduğunu ne yazık ki doktorlar tam ayrıntısını anlatmıyorlar. Hasta yeterince bilinçlendirilmiyor. İzin sayfanızı okudum gerçekten anlaşılır bir anlatımla detayını yazmışsınız size teşekkür ederim .Hocam köpek memesi hastalığı ilerlemeden ne yapmalıyız neler kullanmalıyız lütfen beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.Bir an önce ilaçlarınızdan faydalanmak ve köpek memesi hastalığından kurtulmak istiyorum saygılarımla Teşekkürler
09.03.2011

Yorum Gönder

İsim Soyisim (Gerekli) :
Mail (Gerekli) :
Telefon :
Hastalık :
Mesaj :